Начало / Последни новини / Спартак пак изпусна спечелен мач

Спартак пак изпусна спечелен мач

Плевенският Спартак завърши 3:3 в София срещу Септември в мач от 16-ия кръг на Втора професионална футболна лига. За пореден път селекцията на Бойко Цветков изтърва победата накрая. Този път домакините измъкнаха равенството в последните секунди, като през всичките 90 минути бяха догонващи в резултата. Гостите бяха по-добрия тим през цялото време. Чисти голови ситуации пред вратата на Септември пропиляха Крис Гади, на два пъти Кевин Озей, а Владимир Каптиев уцели гредата. Григор Долапчиев изведе тима си напред с гол в средата на първото полувреме. В 36-ата минута столичани изпълниха фаул, плевенския вратар Марин Орлинов хвана и изпусна топката, настана суматоха от която се възползва Георги Купенов и изравни. Секунди преди почивката обаче полузащитника Емил Петров отново даде аванс на спартаковци. Четвърт час преди края те вече предвусваха крайния успех. Точно тогава обаче Костадин Аджов отново възстанови равенството. Последните пет минути бяха същински трилър. Първо плевенския тим вкара, чрез Стефан Веселинов Христов. После бразилеца Брендо се контузи и бе заменен от Стенислав Георгиев. Течаха последните секунди, когато Николай Велков тръгна към фланга, топката го удари в гърба, съперника я взе и Даниел Пехливанов фиксира крайното 3:3.