Начало / Последни новини / Спартак обърна Берое, на крачка е от полуфиналите

Спартак обърна Берое, на крачка е от полуфиналите

С победа – 86:81 срещу Берое в Стара Загора стартира четвъртфиналните плейофи Спартак /Плевен/ на Националната баскетболна лига за мъже. Това е първият успех за селекцията на Александър Дяковски над старозагорци през този сезон – досега Берое спечели трите двубоя в редовния сезон.
Срещата започна с превес за гостите. Не бяха изминали и три минути от началото, а те имаха 7 точки аванс – 10:3 след тройка на Урош Величкович. Следващите две минути обаче бяха ялови. Това позволи на съперника за първи път да поведе в резултата – 11:10. В останалото време никой не взе превес. Така в 10-ата минута Берое имаше 3 точки аванс – 26:23.
Втората четвърт протече както втората половина на първата. Старозагорци поддържаха минимална преднина. В последната минута на полувремето обаче спартаковци нанесоха своя удар – Величкович вкара два пъти от тройката и отборите се оттеглиха на почивка при 50:45 за селекцията от Плевен. Подемът в играта й бе най-осезателен в третата част. В 25-ата минута преднината на плевенчани стана рекордна – 14 точки за 61:47 след точна стрелба на Милован Савич. Постепенно Берое успя да стопи пасива до 4 точки – 66:70 преди заключителните 10 минути. В тях никой не взе преимущество. Почти през цялото време гостите поддържаха минимална преднина, като опонентите им само веднъж успяха да направят обрат – 76:74 в 33-ата минута. След това плевенският състав отново взе нещата в свои ръце.
След този успех Спартак е само на победа от класиране на полуфиналите. Може да я постигне още в петък, когато е втория мач от серията. Той започва в 18:00 часа в зала „Балканстрой“.