Начало / Последни новини / Спартак и Левски започнаха с 2:2

Спартак и Левски започнаха с 2:2

Без победител – 2:2 завърши първата контролна футболна среща от подготовката на плевенския Спартак и едноименния тим на град Левски. Спарингът протече в три части по половин час, като съперниците си поделиха надмощието в мача. В началните 30 минути по-дейни бяха домакините от Плевен. Съперникът им пък действаше дефанзивно и при всяка възможност контраатакуваше. Така на три пъти плевенския вратар бе поставен на изпитание последователно от Венцислав Миленов, Антонио Иванджиков и Цветан Петров. Във втората третина играта бе равностойна. Въпреки това селекцията на Бойко Цветков пропусна да спечели срещата. В 42-ата минута след шут на Радой Божилов, Цветослав Игнатов се намеси, но насочи топката над вратаря Димитър Височков, вкарвайки си автогол. Четвърт час по-късно бърза атака през центъра на спартаковци продължи с пас от аутлинията към Иван Петков и той с шут от точката за изпълнение на дузпа удвои – 2:0. После съотборниците му Божилов, Радослав Байчев и Преслав Николов пропуснаха да премахнат окончателно интригата. В заключителния половин час гостите владееха инициативата и оползотвориха предимството си. Първо в 73-ата минута Петров центрира от фаул и Иво Върбанов намали – 2:1. Десетина минути по-късно играещия треньор Петър Ванков реализира изключително красиво попадение с глава, засичайки пас на Петров с летящ плонж за крайното 2:2. После Ванков изведе на добра позиция Атанас Атанасов, но той не успя да се разпише. За Спартак играха всичките 22-ама футболисти.