Начало / Последни новини / Спартак измъкна 1:1 в Добрич, Диян Дончев изгонен на трибуните

Спартак измъкна 1:1 в Добрич, Диян Дончев изгонен на трибуните

Плевенският Спартак завърши 1:1 като гост на Добруджа /Добрич/ в среща от 29-ия кръг на футболното първенство на Б група. Двубоят бе съпътстван с тенденциозно съдийство, ощетило тотално гостите – несъществуваща дузпа и отстранен старши треньор. Първото полувреме бе за плевенския тим. Още от самото начало съдийствата тройка от София – Вангел Вангелов /главен/, с асистенти – Петър Стойчевски и Владимир Велев започна да помага на домакините. Въпреки това опасностите бяха пред тяхната врата. На два пъти Преслав Антонов бе близо до откриване на резултата. Отбрfutbol - Dian Donchev - Spartak Pleven - TRENIORаната на Спартак нямаше много работа, тъй като съперника заложи на суматохи и безадресни центрирания. След почивката гостите заиграха по-дефанзивно. В средата на полувремето Вангелов си измисли дузпа, с реализирането на която Добруджа поведе в резултата. В 78-ата минута наставникът на спартаковци Диян Дончев не издържа и оспори поредното неадекватно решение на рефера и той му вдигна червен картон. Това обаче не отказа състава от Плевен и усилията дадоха резултат. В 87-ата минута Даниел Васев отправи далечен удар, топката премина през ръцете на вратаря и спря в мрежата му за крайното 1:1. Равенството изпрати добричкият отбор в Североизточната В аматьорска група, където ще се състезава през следващия сезон.