Начало / Спорт / „Спартак“ записа победа в Левски

„Спартак“ записа победа в Левски

Спартак (Плевен) постигна 15-ата си победа от началото на сезона вфутбол Северозападната „В“ група. В среща от 22-ия кръг момчетата на Бойко Цветков нямаха особени трудности при гостуването си на Левски 2007 и спечелиха с класическото 3:0, пише plevensport.eu. Спартаковци поведоха с попадение на Альоша Илиев в 20-ата минута, който с хубав удар отдалеч успя да прехвърли вратаря на домакините Веселин Ганчев за 0:1. До края на първите 45 минути плевенчани на два пъти бяха близо до удвояването на резултата, но пропуски направиха Йоан Петков и голмайсторът Альоша Илиев. В първата минута след почивката Спартак разиграха бърза комбинация, като Тихомир Тодоров пусна хубав пас към Альоша Илиев, който навлезе в наказателното поле и стигайки до аутлинията подаде към Йоан Петков и за него не оставаше нищо друго освен да намери опразнената врата – 0:2.
Третият гол за плевенчани беше отбелязан в 51-та минута отново от Йоан Петков.