Начало / Последни новини / Спартак загуби вкъщи от Кариана

Спартак загуби вкъщи от Кариана

Плевенският Спартак допусна домакинско поражение – 1:3 от най-сериозния си съперник в Северозападната Трета аматьорска футболна лига – Кариана /Ерден/. Двубоят бе от 2-ия кръг на първенството. Началото не предвещаваше подобен развой. В 8-ата минута Венцислав Иванов се измъкна сам срещу вратаря на гостите, но насочи топката в него. В 14-ата тима от монтанското село вече водеше в резултата. Ангел Русев вкара дузпа, отсъдена за нарушение на Людмил Иванов срещу Георги Иванов. След още толкова време плевенчани вече изоставаха с два гола. Евгени Игнатов бе точен след бърза акция на съотборниците си. Веднага след това играещия пом.треньор на Спартак – Любомир Иванов уцели гредата от фаул. Непосредствено преди почивката пък стража на Кариана изби с крак удар на Христо Спасов. Плевенският тим започна силно втората част. При една от контраатаките си Румен Рангелов пропусна да направи резултата категоричен. Скоро интригата се върна след гол със странична ножица на Христо Спасов. После ерденския вратар спаси два удара на Венци Иванов. Четвърт час преди края Русев оползотвори пас на Георги Иванов за крайното 3:1. После съавтора пропусна два пъти да реализира.