Начало / Последни новини / Ориентиране! Елвина Иванова втора в Сливен

Ориентиране! Елвина Иванова втора в Сливен

Елвина Иванова от плевенския клуб по ориентиране Север се класира на второ място в състезанието на средна дистанция за купата на Сливен. Постигна го в надпреварата на жените до 50 години. В първия старт завърши на трета позиция, но във втория бе най-бърза. В сборното класиране изостана с 6:23 минути от победителката Петя Димитрова от Браун тим /Велико Търново/.

От останалите плевенчани най-добре се представи Калоян Иванов – осмо място при момчетата до 14 години. През първия ден той финишира осми, но във втория отстъпи с две позиции. Тук съотборника му Здравко Колев е 13-и в комплексното подреждане. След четвъртото място в спринта при девойките до 16 години, Цветелина Цветанова завърши 12-а на средна дистанция, изоставайки с час след победителката Ния Георгиева от Диана /Ямбол/. При 14-годишните Вилиана Гургурова се класира на 15 място.

Плевенският тим е 14-и в крайното отборно класиране с актив от 40 точки. Купата на Сливен спечели Вариант 5 /Търговище/.