Начало / Последни новини / СКО Север с 6 призови класирания в спринта на ДП по коло ориентиране

СКО Север с 6 призови класирания в спринта на ДП по коло ориентиране

Първо, 2 втори и 3 трети места за плевенския СКО Север в първия ден на държавното първенство по коло ориентиране. Това е резултата от старта в спринта, който се проведе в село Остра могила, Община Стара Загора. Силно участие в женския елит за Грета Борисова. Тя преодоля 4.5 км със 105 метра изкачване и 10 контролни точки за 21:57 минути, финиширайки на трето място. С 3:41 мин. по-бърза от нея бе победителката в надпреварата – Велина Вълова от Браун тим /Велико Търново/. Второто място е за представителката на Узана /Габрово/ – Христина Козарева. Тук другата плевенчанка – Цветелина Митева е 14-а. Илдар Михнев бе най-бърз от СКО Север в мъжкия елит. Той завърши с шесто време по трасето от 5.5 км със 115 м. изкачване и 11 контроли. Съотборникът му Александър Димитров е 14-и. Първото място спечели Станимир Беломъжев от СКИ Хемус /Троян/.

Петър Вутов /Мъже до 50 години/ е с най-доброто класиране за плевенския клуб – първо място. Здравко Колев /М-14/ и Янислава Симеонова /Ж-40/ финишираха на втора позиция. Лиляна Маринова /Ж-20/ и Пламен Райков /М-35/ са на трето място. В началната осмица са още Цветелина Цветанова /Ж-16/ и Цветелин Велков /М-16/ – пето място, Никола Иванов /М-16/ – шесто, Вилиана Гургурова /Ж-14/ и Калоян Иванов /М-14/ – седмо, Катерина Минкова /Ж-16/ – осмо.