Начало / Последни новини / Личен рекорд и 6-о място за Рената Петкова на гюле

Личен рекорд и 6-о място за Рената Петкова на гюле

Личен рекорд за сезона – 13.89 метра в тласкането на гюле за бившата състезателка на АК Георги Дъков /Плевен/ – Рената Петкова /мятане диск е основната й дисциплина/. Постигна го в балканският шампионат по лека атлетика за мъже и жени, който се проведе на стадион „Берое“ в Стара Загора. Този резултат отреди на бившата възпитаничка на Галя Николова шесто място на Балканите. Тласна го в третия си опит. Преди това записа 12,90 м и 13,78 м. В останалите три тласкания реализира 13,63 м, 13,65 м и фаул.

Балканска шампионка стана другата българка в сектора Радослава Мавродиева. Европейската вицешампионка в зала подобри личния си рекорд на 18.95 м и така се изкачи до пето място в ранглистата на континента за сезона. Димитриана Сурду от Молдова е вицешанпионка на Балканите със 17.36 м, а Стаматия Скарвелис от Гърция се окичи с бронзов медал – 15.51 м. Пред Петкова завършиха още Медиха Салкич от Босна и Херцеговина, както и румънката Ленута Буруеана. Общо десет състезателки участваха в състезанието.