Начало / Последни новини / СКО Север /Плевен/ с три призови класирания за купа „Абритус“

СКО Север /Плевен/ с три призови класирания за купа „Абритус“

Второ и две трети места за плевенския клуб по ориентиране Север за купа „Абритус“. Състезанието се проведе за 55-и път в едноименния национален археологически резерват край Разград. Надпреварата бе на спринтова дистанция и в нея се включиха състезатели от 16 клуба. От плевенските ориентировачи най-силно се представи Лиляна Маринова. При дамите до 18 години тя завърши на втора позиция за 14:33 минути. С 12 секунди по-бърза от нея бе единствено Йоханна Цветанова от Истрос /Русе/. Призовата тройка допълни Симона Тодорова от домакините.

Трета при 16-годишните е Цветелина Цветанова. Тя изостана с 24 секунди от победителката Евангелина Дяксова от Карлък /Смолян/ и на 10 секунди от Виктория Харманджиева – Истрос /Русе/. В същата възрастова група, но при юношите трето място и за Цветелин Велков, преодолял дистанцията за 13:55 минути. Първи е Мартин Рачев от Истрос /Русе/, а втори съотборника му Мартин Аргиров. Останалите плевенчани в състезанието приключиха съответно – Анна Лачева /Ж12/ – шеста, Калоян Иванов /М14/ – седми, Вилиана Гургурова /Ж14/, – осма, Катерина Минкова /Ж14/ и Здравко Колев /М14/ – девети. В отборното класиране Север е на шесто място с актив от 46 точки. Истрос /Русе/ е победител със 187 точки, следван от Вариант 5 /Търговище/ – 151 т., Компас крос /Русе/ – 150 т., Мадарски конник /Шумен/ – 100 т. и Абритус /Разград/ – 82 т.