Начало / Последни новини / СКО Север без медал от щафетите на подрастващите

СКО Север без медал от щафетите на подрастващите

Плевенският клуб Север остана без призово класиране от държавното първенство по ориентиране на подрастващите /12 – 18 г./ за щафети. Състезанието се проведе край Варна. От ориентировачите ни най-добре се представи щафетата на момичетата до 12 г. Север в състав – Анна Лачева, Андрея Христова и Ханна Лачева финишираха на четвърто място с време 1:51:55 часа. Триото изостана с 40 минути от шампиона Вариант 5 /Търговище/. Плевенският екип при 14-годишните – Катерина Минкова, Вилиана Гургурова и Калоян Иванов, завърши на пета позиция. Победител е Сини камъни /Сливен/. Пето място и за селекцията ни до 16 г. Никола Иванов, Цветелина Цветанова и Цветелин Велков приключиха с резултат 1:39:30 часа. С 24 мин. по-бързи бяха шампионите от Истрос /Русе/. Тук другата плевенска щафета – Ясен Терзийски, Диана Иванова и Здравко Колев, се класираха осми. С позиция по-напред завършиха Лиляна Маринова, Мартин Симеонов и Здравко Христов при 18-годишните. Първи е столичния Валди.