Начало / Последни новини / Седем медала за СКО Север за купа „3 март“

Седем медала за СКО Север за купа „3 март“

Домакинът на традиционното състезание по лятно ориентиране за купа „3 март“ – плевенският клуб СКО Север /към туристическо дружество „Кайлъшка долина“/ завърши с 245 точки. Този актив го нареди на второ място сред всички клубове участници. Според регламента обаче отборът-домакин остава извън комплексното класиране. Равносметката от силното представяне на плевенчани е: 2 златни, 3 сребърни, 2 бронзови медала, 5 четвърти места, 4 пети и 3 шести. Статистиката показва, че СКО Север записа поредното си стабилно представяне в състезанието за последните години. Стори го, въпреки отсъствието на някои от най-добрите си ориентировачи. /По-възрастните бяха ангажирани с организацията по провеждането./

Грета Борисова е шеста, а Лиляна Маринова десета в женския елит. Цветелина Митева спечели старта при жените до 40 години. Победа и за Александър Йорданов при 10-годишните момчета. Тук бронзовия медал е за Емил Йорданов, а Владимир Маринов е пети. В М-16 Калоян Иванов е втори, а Здравко Колев четвърти. Сребърни медали за Теодора Маринова /Ж-10/ и Цветелин Велков /М-18/. Никола Иванов /М-20/ се окичи с бронз. Симеон Митев /М-12/, Александър Иванов /М-14/, Деница Иванова /Ж-14/ и Елвина Иванов /Ж-50/ се класираха на четвърто място. Здравко Христов /М-20/, Нина Цекова /Отворен маршрут/ и Цветелина Цветанова /Ж-18/ са пети. Шеста позиция за Милен Иванов /М-12/ и Павел Здравков /М-14/.

Столичният клуб Валди е отборен победител в състезанието с 250 точки.