Начало / Последни новини / Седем златни медала за клуб „Петромакс” от Купа „България” по карате

Седем златни медала за клуб „Петромакс” от Купа „България” по карате

17 медала, от които 7 златни, 2 сребърни и 8 бронзови медала спечелиха каратеките от Клуб по бойни изкуства „Петромакс” – Плевен от Национална карате Купа „България“, която се проведе на 15 и 16 октомври 2016 г. в град Габрово.  Състезанието бе организирано от Бългасрката национална карате федерация (БНФК) и е част от редовния спортно-състезателен календар на Федерацията за 2016 год. Общо 25 карате клуба от страната взеха участие в купата с около 600 състезатели за дисциплините ката и кумите – индивидуално и отборно. В крайно комплексно класиране по медали от Купата на плевенският клуб  „Петромакс“ се класира на четвърто място.

При дисциплина ката индивидуално златен медал донесе за клуба Ивет Горанова при джуниорите. Сестра й – Габриела Горанова, се класира на 3-то място при +16 годишните. КБИ „Петромакс“ има още две  шампионски титли при отборната дисциплина ката. На първо място се класираха отборите на клуба при 14-17 годишните и над 16 години. Златни медалистки ката отборно са Габриела и Ивет Горанови, Виктория Росева и Йоанна Иванова.

При дисциплина кумите индивидуално Шампионска титла отнесе за пореден път Ивет Горанова в категория до 59 кг. при джуниорите. Семпай Ивайло Петков – инструктор в школата, стана шампион при мъжете в категория над 84 кг. Златен медал извоюва и Габриела Горанова в категория до 61 кг. при момичетата. Сребърни медали и Вицешампионски титли извоюваха Борислава Кирилова при родените 2003 год в категория до 47 кг. и Теодор Димитров – при кадетите в категория до 70 кг. Бронзови медалисти от Купата се завърнаха в Плевен Максим Христов, Марио Парашкевов, Евгени Йорданов, Любослава Литкова, Любомир Литков, Християн Цветков и Мария Магдалена Петрова – повечето от които, родени 2003 година и възпитаници на СУ „Г. Бенковски“ Плевен със спорт карате. Отбора на КБИ „Петромакс“ за дисциплина кумите отборно се класира на 1-во място. Златните медалистки  са Изабел Кръстева и Габриела Горанова – отново възпитанички на Плевенската школа и СУ „Г. Бенковски“.

С добро представяне и пети места от Купата се завърнаха в Плевен  Кристиян Георгиев, Христина Чинова, Веселин Борисов, Кристиян Веселинов, Цветослав Босилков и Виктория Росева.

На снимката: Ивет Горанова – шампион кумите и ката индивидуално, шампион ката отборно