Начало / Последни новини / Светозар Цеков   спечели Открития Турнир по ускорен шах на „Спартак Плевен XXI“

Светозар Цеков   спечели Открития Турнир по ускорен шах на „Спартак Плевен XXI“

28 състезатели от Плевен, Ловеч, Русе и Червен бряг се включиха в Открития турнир по шахмат, който се проведе през уикенд в Плевен. Те играха по „Швейцарска Система“  в 7 кръга. Победител в турнира е  Светозар Цеков (Спартак Плевен XXI) с пет победи и две ремита. Така с 6 точки от 7 възможни Светозар Цеков заслужено и еднолично спечели първото място. Втори с 5,5 точки остана Емил Шукин (Спартак Плевен XXI), а трети е Мартин Дяков (Плевен XXI) с  5 точки. Също с толкова точки, но по-лоши допълнителни показатели на четвърто място остана Димитър Дюлгеров (Михаил Тал-Червен Бряг).

Призовата шестица допълниха Дарио Дерешки (Плевен XXI) и Мариан Маринов (Спартак Плевен XXI), които с 4,5 точки заеха пето и шесто място.

Вероника Андреева

Бяха връчени и допълнителни награди за отделните категории състезатели – за най-добре представили се ветеран, жена, състезател до 18,12 и момиче до 12 г…Така за най-добре представили се ветеран с 3,5 точки нарадата взе  85- годишният Николай Ненчев (Спартак Плевен XXI), който бе и най-възрастният участник в турнира. Женската награда с много добра игра спечели Вероника Андреева (Спартак Плевен XXI) ,която с 4,5 точкии само по допълнителни показатели бе извън призовата шестица,класирайки се  на седмо място в общото класиран. Най-добре предсавил се юноша  бе Калоян Тодоров (Пристис-Русе),  който набра 4 точки. За най-добър състезател до 12 години с 3,5 точки бе обявена  Белослава Кръстева(Спартак Плевен XXI) ,а наградата за момиче до 12 години с 2,5 точки отиде лри 8-годишната Нора Рашева (Плевен XXI), която бе и най-малкия участник в турнира.

Това бе първият открит турнир,от турнирите, които плевенският клуб .“Спартак Плевен XXI“ смята да организира тази година.