Начало / Последни новини / Само момчетата на ХК Левски /Левски/ в битката за титлата, Плевен без представител

Едноименният тим на град Левски ще е единственият представител на Плевенска област в битката на шампионската титла на държавното първенство по хандбал за момчета до 12 години /М-12/. ХК Левски си осигури участието още в зоналната надпревара. Шанс за финалите имаше и състава на плевенския Полюс-ТМ. Не успя обаче да преодолее квалификациите. Плевенчани бяха в група Б, в която трябваше да завършат на първо или второ място за да играят за титлата. Мачовете се проведоха в габровската зала „Орловец”, където момчетата на Полюс-ТМ се класираха последни в групата си. След изключително оспорван двубой отстъпиха с 15:16 /на полувремето 8:9/ на Раховец-2008 /Горна Оряховица/. По идентичен начин загубиха и срещата си с Мартен-67 /Мартен/ – 20:21 /на полувремето 14:12/. От квалификационна група А за заключителния етап на първенството се класираха Добруджа /Добрич/ и Фрегата /Бургас/. 12 отбора ще участват във финалния турнир който ще се проведе в периода 14 – 16 юни в Поморие.