Начало / Последни новини / Само един плевенчанин на световното по лека атлетика

Само един плевенчанин на световното по лека атлетика

Тихомир Иванов е единствения плевенчанин, който ще участва в световното първенство по лека атлетика на открито за мъже и жени. Престижният форум ще се проведе от 27 септември до 6 октомври в столицата на емирство Катар – Доха.

Иванов ще води битка в сектора на скок височина. Той ще тръгне за Катар след силни участия през тази година – скочи два пъти по 2.30 метра, спечели световната титла на Универсиада, класира се на трето място в най-силния лекоатлетически турнир в света – Диамантената лига. На миналото световно първенство в Лондон 2017, Иванов се класира за финала с 2.31 м.

Освен на него България ще разчита на силно представяне на още петима лекоатлети – Ивет Лалова-Колио /спринт 200 м/, Мирела Демирева /скок височина/, Габриела Петрова /троен скок/, Александра Начева /троен скок/ и Георги Цонов /троен скок/. Заради контузия отпадна европейската шампионка в зала на тласкане гюле Радослава Мавродиева.