Румен Петков: Гланият прокурор се държи като политически престъпник

румен петков цветан антов

Главният прокурор  Сотир Цацаров се държи като политически престъпник, заяви днес пред журналисти в Плевен Румен Петков от АБВ и изброи пет отличителни черти в потвърждение на твърдението си.

На първо място той посочи случая с бюлетините в Костинброд, което, по думите му, е било грубо вмешателство на главния прокурор и на Върховна касационна прокуратура в политическия живот на страната. Тук той добави и бездействието на главния прокурор при сигналите, тиражирани от медиите, за купуване на гласове, за политически натиск и за злоупотреба с власт. Със своето бездействие главният прокурор се превръща в съучастник при купуването на гласове, категоричен е Петков.

Той обвини главният прокурор в съучастие в прикриването на престъпления, тъй като не е реагирал на подаден писмен сигнал със снимков материал за извършени кражби на държавно имущество, в които е замесен висш държавен служител. Главният прокурор е съучастник в престъпления срещу човешките права и свободи, посочи още Петков, визирайки арестуването  и задържането за 24 часа  на триматата мъже, бвинени за участие в опит за убийство на Делян Пеевски, без да има  доказателства за това. Петков нарече „потресаващ” аргумента на главния прокурор  „че иска активна прокуратура”. „Когато прокуратурата е активна за сметка на невинни граждани, това е Вишински. Това е най-мрачният период на фашизма и най-мрачният период на болшевизма”, заяви Петков.

Към примерите Петков прибави още поощряваното изтичане на класифицирана информация от прокуратурата, която чрез официанли  прессъобщения разгласява секретни преписки, както и използването на прокуратурата за разправа с политически лица.  По този повод Румен Петков заяви, че ще  ангажира юристи, чрез които ще търси защита на правата и името си в Съда за правата на човека. Но партньорите ни от НАТО и Европейския съюз трябва да знаят петте отличителни черти на главния прокурор – политически престъпления, прикриване на престъпления, престъпления срещу правата и свободите на гражаните , поощряване на изтичането на класифицирана информация и използване на прокуратурата за разправа с политически личности, категоричен е Петков.

На въпрос как ще коментира ситуацията около Корпоративна търговска банка, Петков заяви, че това е „част от грубото вмешателство на прокуратурата в живота на страната и удар по финансовата й стабилност”.

Румен Петков поиска ясен отговор дали правителството е изтеглило 400 млн.лв. от КТБ. „Защото, ако това е така, то правителството е съучастник в разклащането на банката и на банковата ни система“, заяви той.

Прочетете също:

Депутати от ДБ с приемна днес в Плевен

Народните представители Албена Симеонова, Стоян Михалев, Владислав Панев, издигнати от „Демократична България“ днес, 14 ноември,  …

Един коментар

  1. Бойко Петров

    Мдааааа , тези вече са на по три водкиии… Няма причина да се смеят така неадекватно