Начало / Последни новини / Рената Петкова – вицешампионка, Полина Макаева – четвърта в тласкането на гюле

Рената Петкова – вицешампионка, Полина Макаева – четвърта в тласкането на гюле

Бивша и настояща състезателки на плевенския АК Георги Дъков и треньорката Галя Николова са сред най-добрите в тласкането на гюле, въпреки че основната им дисциплина е мятане на диск. Става въпрос за настоящата атлетка на столичния клуб КЛАСА – Рената Петкова /шампионка на диск за жени/ и единствената представителка на плевенския клуб в надпреварата Полина Макаева /шампионка на диск за девойки старша възраст/. Първата стана вицешампионка на провелото се в зала „Асикс Арена” 53-о национално първенство по лека атлетика за мъже и жени. Рената спечели сребърния медал с нов личен рекорд 14,48 метра, който постигна от петия си опит. Полина тласна гюлето на 12,16 м. от втори опит и завърши на четвърто място. Още една бивша състезателка на Галя Николова участва в сектора. Това е Вержиния Милашка /КЛАСА/, която е бивша шампионка в хвърлянето на копие. Сега тя се класира на десета позиция.

За седми пореден път очаквано титлата спечели европейската вицешампионка в зала от Белград 2017 – Радослава Мавродиева. Атлетката на АСКЛА Сливен тласна 17,81 м. Бронзовият медал е за Михаела Петкова от Дунав /Русе/ с 13,73 м.

Снимка: BGathletic.com