Начало / Последни новини / Първокласник спечели заключителния турнир от веригата „Проходната пешка“

Първокласник спечели заключителния турнир от веригата „Проходната пешка“

7-годишният Теодор Цветанов – първокласник в НУ „Христо Ботев” в Плевен, спечели шестия финален турнир от шахматната верига „Проходна пешка”. До финала с равен брой точки достигнаха трима състезатели. Теди обаче успя да изпревари двукратната победителка в предишните издания Нора Рашева, която финишира със същия актив, а трети в състезанието – също с 5 точки,  завърши Алекс Борисов. Тримата са възпитаници на детската школа на шахматен клуб  „Плевен ХХІ”, който е организатор на турнира.

Победителите бяха наградени със специално изработени грамоти и плакети.

Грамота и плакет по традиция получи и най-малкият участник, 6-годишният Валентин Христов от ОДЗ „Незабравка“, който финишира с 2 победи.
В състезанието, което се проведе на 15 май,  се включиха общо 23 малки шахматисти от Плевен и Велико Търново.