Начало / Последни новини / Първи медал за Александър Нанков на състезание от Държавния спортен календар на БФШ 1928

На провелата се от 6 до 9 юни Национална индивидуална купа „Търновско царство“ във Велико Търново Александър натрупа 5 точки от 7 възможни в турнир Б – до 8 и 10 години, и заслужено спечели бронзовия медал в своята възрастова група – момчета до 8 години.
Неговите съотборници Станислав Петров и Цветан Иванов финишираха турнира съответно с по 4 и 3 точки в конкуренцията на 36 деца от цялата страна.

В турнир А – до 12 и 14 години Теодор Цветанов натрупа 4 точки и се класира на 4-то място при момчетата до 12 години. Теди стана 5-ти на Конкурса за решаване на шахматни задачи и спечели бронзов медал в блиц турнира.
Организатор на проявите бе ШК „Асеневци“ Велико Търново.