Акценти

Първите 32-ма кандидати за патронажна грижа по проект на Община Белене вече са определени

От два месеца Община Белене работи успешно по проект „Патронажна грижа. За участие в интегрираните услуги кандидатстваха 63 потребители и 32, които са получили най-висок брой точки, ще ползват услугите по домовете. Външен изпълнител е направил оценки на кандидатите, уточняват от Община Белене.

Петима  медицински специалиста, които ще работят по проекта, са провели дистанционно обучение – теория и практика, от Българската асоциация на специалистите по здравни грижи.

Кандидатите за домашни помощници са 15 и осем от тях ще предоставят услугата от 1 ноември тази година, съобщават още от Община Белене.

 

 

Прочетете също:

Временно спират водата в част от село Стежерово заради проверка за скрити течове

Във връзка с обследване на разпределителната водопроводна мрежа за установяване на скрити течове, в село …