Начало / Спорт / Пълен комплект медали за състезателите от СКШ „Плевен 21” от турнира за купа „Полипост“

Отлично представяне за състезателите от Спортен клуб по шахмат „Плевен 21” в VII турнир за деца за купа „Полипост”, които спечелиха пълен комплект медали и три шести места.
За втора поредна година, купата и златният медал при момчета до 12 години извоюва Давид Цветанов, който е и двукратен държавен шампион в тази възрастова група. Давид допусна само една загуба от Мартин Петров от София, и завърши реми със Стефан Райков ШК“ ЦСКА“ София. С актив от 5,5 точки изпревари в класирането всички свои връстници.
Много добро е и постижението на Владимир Върбанов, който с 4,5 точки се нареди на шесто място при 12 годишните момчета. Третият плевенски състезател в тази възрастова група Стилиян Нановски направи сензация с победата си над Европейската шампионка Габриела Антова ШК “ Шах 21″ София и събра в актива си 4 точки.
Сребърният медал за клуба спечели Никол Илиева с 4,5 т. Тя се състезаваше при момичетата до 14 години, а това е поредно отличие за нея от Националната купа „Полипост“. При момчетата до 14 години Цветомир Борисов натрупа 4 точки и също направи добро класиране.

Много радост на клуба донесоха победните партии на нашите момчета до 10 години, които се наредиха трети, шести, осми и единадесети в най- многобройната възрастова група.
Най-успешно представяне направи  Валентин Митев, който успя да спечели бронзов медал, постигайки 5,5 точки. Шести се нареди Кристиан Григоров с 5 точки, осмото място зае Михаил Кирков също с 5 победи, а Захари Иванов натрупа в актива си 4,5 точки и зае единадесето място. Емил Найденов остана след тях с 4 спечелени точки. Момчетата играха много амбицирано и с тези постижения разкриха част от своя голям потенциал.
Само опит не достигна на най-малката ни състезателка – Кристина Апулчева,  да се добере до медалите при момичетата до 8 години.
В отборното класиране СКШ „Плевен 21” остана на второ място след ШК „Шах 21” – София, като отстъпи първото място само с три точки по-малко от победителите.

В тазгодишното издание на турнира, който се проведе в София, са участвали рекорден брой състезатели – 147, от почти всички клубове в страната