Начало / Спорт / Призово място за плевенчаните Любляна и Слави Алексиеви на бридж-фестивал

Призово място за плевенчаните Любляна и Слави Алексиеви на бридж-фестивал

бридж Плевенчаните Любляна и Слави Алексиеви станаха втори на националния турнир за смесени двойки по бридж, състоял се в Пловдив на 1 май, постигайки резултат от 59%. За това информират от шахматен клуб „Спартак Плевен“. Турнирът бе част от международен бридж-фестивал, състоял се от 30 април до 3 май. Класирането не е изненада, тъй като Слави Алексиев е капитан на отбора на „Найтингейл“ и е редовен участник в „А-група“. Съпругата му Любляна Алексиева, според плевенските бриджори, е една от най-силните състезателки, която за съжаление, поради служебни ангажименти рядко играе в национални турнири. Плевенски състезатели взеха участие и в други турнири от фестивала, като по-добре може да се отчете класирането на двойката Румен Върбанов-Тома Томов, класирали се на 8-мо място в турнира „Бътлър“.