Начало / Последни новини / Преслав Йорданов вкара два пъти за загуба на ОФК Спартак

Преслав Йорданов вкара два пъти за загуба на ОФК Спартак

Плевенският Спартак загуби в Ловеч от Септември (София) с 0:2. Двубоят е от 13-тия кръг на Втора професионална футболна лига. Победата за столичани осигури бившият юноша на плевенчани Преслав Йорданов, който вкара и двата гола. Заслужен успех за селекцията на Милен Радуканов, която доминираше през целия мач. В 13-ата минута Георги Русев излезе очи в очи със Станислав Антонов, но не успя да го преодолее. Това бе единствената голова ситуация през първата част. Лидерът на Септември – Борис Галчев се появи на терена след почивката и даде тон за офанзива на плевенската врата. Именно той стана съавтор и на двете попадения. Първото от тях бе в 53-ата минута, когато той центрира от корнер и Преслав Йорданов с глава откри резултата. Секунди по-късно Стилиян Николов шутира в гредата след центриране. В 57-ата минута пак Галчев изпълни корнер и пак Йорданов с глава реализира. Четвърт час преди края героят за столичани пропусна да запише хеттрик, стреляйки от външната страна на вратата.

Стартовият състав на Спартак (Плевен): 86. Станислав Антонов – 14. Станислав Иванов, 4. Цветелин Иванов, 3. Лъчезар Ковачев, 21. Валентино Макавеев, 24. Димитър Димитров, 8. Ивайло Раденцов /капитан/, 17. Петър Тончев, 7. Ивайло Иванов, 10. Преслав Антонов, 31. Андриян Димитров.