Начало / Последни новини / Очакван успех за Вихър в Мездра

Очакван успех за Вихър в Мездра

Вихър (Славяново) надигра с 3:1 в Мездра тамошния Локомотив. Двубоят е от 12-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Домакините трябва да са доволни, че загубиха с приличен резултат. Основната заслуга за него е на нападателите на съперника им. В 12-ата минута Любомир Борисов завърши самостоятелен пробив с неспасяем удар – 1:0. Надмощието на гостите продължи, но два пъти Иван Иванов не успя да надиграе вратаря на „железничарите“. Със започване на второто полувреме таранът на славяновския тим Десислав Русев разтресе гредата. В 60-ата минута неразчетен шпагат на Борислав Иванов доведе до дузпа за мездренци, която Красимир Георгиев реализира за 1:1. Около четвърт час по-късно вихърци изпълниха корнер, Русев отклони с глава и Борисов отблизо отново даде аванс на отбора си. Всичко приключи в 81-ата минута, когато Александър Скорчев центрира и Константин Генков от воле вкара третия гол. Още два пропуска направи Скорчев, а по един Генков и Младен Младенов.

Стартов състав на Вихър – 1.Теодор Тодоров, 3. Иваило Иванов, 71. Светослав Кръстев /капитан/, 11. Любомир Борисов, 5. Борислав Иванов, 6. Светлин Златарев, 10. Цветан Петров, 2. Йоан Петков, 9. Александър Скорчев, 14. Иван Иванов, 15. Десислав Русев.