Начало / Последни новини / Поредни медали за шахматистите на „Спартак Плевен XXI“

Поредни медали за шахматистите на „Спартак Плевен XXI“

От 27 август до 2 септември в НСБ „Спортпалас“ в КК “Златни пясъци“ се проведе 43-ия Международен шахматен турнир „Морско конче“. В него взеха участие 165 състезатели от България и Украйна, които играха в групите до 8,10,12,14 и 16 години.За пореден път отлично се представиха състезателите на „Спартак Плевен XXI“ с треньор Михаил Гигов, които спечелиха 4 медала. При момчетата до 10 години Александър Георгиев, който водеше до последният кръг постигна 6 победи и една загуба и раздели 1-3 място, като по допълнителни показатели остана втори. При юношите до 16 години Владимир Върбанов постигна 4 победи, 2 ремита и 1 загуба и спечели бронзов медал. Вицешампионката на ЕС Ева Русева  спечели поредния си медал в групата до 14 години разделяйки второ-трето място с Виктория Русева (Украйна). Тук победителка стана Патрисие Нeйманова („Михаил Тал“-Червен бряг), която от няколко месеца също тренира и при треньора Михаил Гигов. Катрин Нинова последва примера на своята съотборничка, като също спечели бронзов медал но в групата до 12 години, където събра равен брой точки с Мария Русева (Украйна) и шампионката на България Петя Караиванова, които я изпревариха само по допълнителни показатели. Останалите плевенски състезатели също се представиха добре. Иван Каменов, Ивайло Цачев и Теодор Тодоров са съответно 10-ти, 11-ти и 14-ти при момчетата до 12 години.Теодор Русев който е едва на 7 години спечели цели три победи в дебютния си турнир в групата на най-малките и плевенският клуб ще очаква престижни класирания от него догодина. Божидар Петров който игра до 10 години също показа, че при следващи участия от него може да очакваме призово класиране.

Това е пореден успех на състезателите на „Спартак Плевен XXI“. Под ръководството на треньорът Михаил Гигов те използваха максимално чудесните условия за спортна НСБ „Спортпалас“. Покрай битките на“шахматните полета“, денят започваше със сутрешен крос и завършваше със спортни игри на стадиона и басейна.

До началото на учебната година на състезателите е дадена почивка, а след това тренировките продължават. Плевенският клуб ще продължи шахматната си школа в НУ“Христо Ботев“, от която на турнира участвуваха Ивайло Цачев,Теодор Тодоров, а вече ще се включи и Теодор Русев. Следващият месец предстои и турнира за „Купа Плевен“, а след това и Държавните Отборни Първенства за юноши и девойки.

Предстои избор на превозвачи по четири автобусни линии от квотата на Община Плевен

Да бъде обявена обществена поръчка за превоз на пътници по автобусни линии от републиканската, областната ...