Начало / Последни новини / Поредна титла за Рената Петкова, Вержиния Милашка и Мирослав Тодоров с бронзови медали

Шеста шампионска титла за Рената Петкова в лекоатлетическата дисциплина мятане на диск. Спечели я в Балчик, където се проведе националния шампионат по зимни хвърляния за жени. Бившата възпитаничка на треньорката Галя Николова в плевенския АК Георги Дъков отказа конкурентките си още след първия си опит – 43,31 метра. После подобри резултата си – 47,64 м за поредната победа в сектора. Съотборничката й в столичния КЛАСА – Магдалена Съйкова записа с близо 10 м по-слаб резултат, но той се оказа достатъчен за сребърния медал. Петкова участва и в хвърлянето на чук, където се класира на четвърто място. Тук седма е атлетката на плевенския клуб Таня Дончева. Тя завърши осма в хвърлянето на копие. Бронзовият медал заслужи друга бивша възпитаничка на Галя Николова – Вержиния Милашка. Непосредствено след нея в класирането е Ванеса Хаджийска от СКЛА Феникс 2004 /Плевен/.

В шампионата на мъжете бронзов медал на копие спечели още един бивш състезател на Галя Николова – Мирослав Тодоров, който сега е в тима на КЛАСА.