Начало / Спорт / Пореден разгром за волейболистките на „Спартак 1996”

Пореден разгром за волейболистките на „Спартак 1996”

Спартак 1996

Волейболистките на „Спартак 1996” очаквано загубиха от „Марица”- Пловдив първия четвъртфинален плейоф от Държавното първенство, пише сайтът plevensport.eu.. Момичетата на Виолета Антонова бяха разгромени за пореден път през този сезон с 0:3 гейма и почти сигурно ще приключат своето участие в Националната волейболна лига след визитата си след два дни за ответния двубой в Пловдив. В днешната среща плевенчанки не успяха да направят повече от 16 точки в нито един от трите гейма, като дори в последната част на мача спартаковки стигнаха само до 10 точки. През цялата среща отборът на „Марица” надиграваше напълно домакините, като със силните си начални удари правеше защитата на „Спартак” безпомощна. Пловдивчанки направиха цели 16 аса, като над всички беше капитанът им Диана Малинова, която вкара успешно 5 сервиса.

От плевенския отбор най-добре се представи Стела Горанова, която записа 10 точки, Симона Занова се отчете с 6, а Юлия Бонева добави 5 успешни атаки. Топ-реализатор в мача стана пловдивчанката Силвана Чаушева, която завърши с 12 точки, а Диана Малинова приключи двубоя с 9.

Вторият четвърфинален мач между двата отбора ще е на 14 март от 17 часа в Пловдив.