Начало / Последни новини / Победа за Вилиана Гургурова на ДП по коло ориентиране

Победа за Вилиана Гургурова на ДП по коло ориентиране

Плевенският СКО Север със златен медал в дисциплината спринт на държавното първенство по коло ориентиране край Габрово. Спечели го Вилиана Гургурова при момичетата до 14 години. В конкуренция с 27 съпернички, плевенчанката измина дистанцията от 2.9 км с 8 контролни точки за 14:19 минути. Вили бе по-бърза с 15 секунди от Ренета Ненкова /Вариант 5 – Търговище/. Тук съотборничката й Катерина Минкова финишира седма с време 16:17 минути.

Бронзов медал за плевенския тим завоюва Лиляна Маринова при жените до 20 г. Те преодоля разстоянието от 5.2 км с 12 контроли за 28:07 мин. Най-бърза бе Маргарита Радева от Узана /Габрово/ – 23:55 мин.

В женския елит състезателките на СКО Север – Цветелина Митева и Стилияна Димитрова завършиха съответно седма и десета. Победата е за габровлийката Илиана Илиева. Надпреварата на мъжкият елит бе доста по оспорвана – 30 състезатели. Спечели я Станимир Беломъжев от СКИ Хемус /Троян/. Плевенчаните Пламен Райков и Илдар Михнев са съответно осми и десети. От съотборниците им в другите възрастови групи най-близо до призовите места бяха Петър Вутов /М-50/ – четвърти, Калоян Иванов /М-14/, Здравко Христов /М-18/ и Мартин Минков /М-35/ – пети.