Начало / Последни новини / Плевенчанката Матилда Ангелова със злато на скок височина

Плевенчанката Матилда Ангелова със злато на скок височина

Състезателката на Спартак – Плевен – Матилда Ангелова, спечели златен медал на финалите на националния шампионат на скок на височина при девойки, който се проведе на 24 и 25 юни в София. След нея, въпреки че също преодоляха височината от 1.60 останаха Йоана Томова (Европул) и Преслава Пачеманова (Хеброс – Харманли).

След истински драматичен двубой беше решен спорът за златото във финалите на скока на височина при юношите. Сунай Янушев (Спринт – Червен бряг) и Милко Гемеджиев (Хеброс – Харманли) излязоха един срещу друг в истински мъжки двубой. Първоначално те преодоляха 2.00 м, но не успяха на 2.03. Гемеджиев се пробва в третия си опит и на 2.06, но безуспешно. По правилник двамата направиха по още един скок на 2.03 и преодоляха летвата. На 2.05 Сунай Янушев отново бе безгрешен, а Гемеджиев направи фаул и спорът беше решен. Трети остана Никола Георгиев (Спартак – Плевен) с 1.95, пише списание „Атлетика”.

Снимка: сп. „Атлетика“