Начало / Последни новини / Плевенчани са втори в Националния турнир по шахмат за лица със зрителни увреждания

За осми пореден път Плевен бе домакин на Националния отборен турнир по шахмат за лица със зрителни увреждания. Той се осъществи със финансовата подкрепа на Община Плевен.

В турнира взеха участие 6 отбора. Те бяха съставени от по трима състезатели и играха по система „Всеки срещу всеки“. Още в първия кръг жребият срещна двата най-силни отбора – СКХУЗ (Плевен)  и Изгрев (Пловдив). Срещата завърши с резултат 2:1 в полза на пловдивчани, които до края на турнира  не допуснаха грешка и спечелиха първото място. Плевенчани, в състав Александър Тодоров,Цако Иванов и Илия Величков, останаха втори, а на трето място се класира отборът на „Феникс“(Монтана).