Начало / Последни новини / Плевенски гимнастички станаха победител в международния турнир за деца „Коледни звездички“
Снимка: ИА Трибали

Плевенските гимнастички от СКХГ „Елегант” станаха комплексен победител в XI Международен турнир по художествена гимнастика за деца „Коледни звездички“, съобщават от Информационна агенция „Трибали“. Турнирът се проведе в Мездра, а плевенските грации събраха най-много точки в отборното класиране – 79. Така те спечелиха общо 8 медала в седемте възрастови категории – 2 златни, 4 сребърни и 2 бронзови. Втори се наредиха домакините от ЖКХГ „Анелия” с 59 т. , а трети в комплексното класиране станаха СКХГ „Гълъбово” с 58 т..
В това издание на „Коледни звездички” взеха участие 146 гимнастички на възраст от 5 до 12 г. от осем спортни клуба от България. Това са: „Анелия” /Мездра/, „ВИП” /Раднево/, „Гълъбово”, „Елегант” /Плевен/, „Елит” /Стара Загора/, „Етър-Елит” /Велико Търново/, „Левски-Триадица” и „Мини Маус” /София/, и един от Австрия – „Андромеда” /Виена/ с президент Диана Христова, който си тръгна с купата за чуждестранно участие. Организатор на състезанието бе ЖКХГ „Анелия” с финансовата подкрепа на община Мездра.

Снимка: Информационна агенция „Трибали“