Начало / Последни новини / Плевенският шахматист Стилиян Нановски със злато от открит турнир в Русе

Плевенският шахматист Стилиян Нановски със злато от открит турнир в Русе

Стилиян Нановски от СКШ „Плевен ХХІ” спечели златен медал от открития турнир за момичета и момчета до 16 години Купа Пристис 2016 в Русе. Стилиян завърши с актив от 5 точки от 7 изиграни партии, в конкуренцията на 43 състезатели в неговата група – до 12 години, научихме от треньора на плевенския състезател мс Христинка Илиева.

СКШ „Плевен XXI“ се представи с още двама състезатели до 12 години – Любомира Ленкова и Аделина Тодорова, които завършиха с по 4 т. Купа Пристис спечели състезателят на ШК „Чесбомб“ Пловдив Калоян Тодоров, който стана първи в турнира с 6,5 т.

Снимка: личен архив