Начало / Последни новини / Плевенските тенисистки безгрешни, отборът ни на финал в Съндерланд

Плевенските тенисистки безгрешни, отборът ни на финал в Съндерланд

Националният отбор на България до 12 г. се класира за финала на Европейската отборна зимна купа в Съндерланд (Великобритания), след като разгроми Франция с 3:0 победи на полуфинала.

Йоана Константинова (TK „Плевен-ПСК“, гр.Плевен) даде перфектен старт на нашите. Константинова разгроми с 6:1, 6:3 Беверли Ниангон. След това Росица Денчева (TK „Плевен-ПСК“, гр.Плевен) поведе с 6:7(5), 6:0 2:0 срещу Шанис Ронгот, преди французойката да се откаже. В срещата на двойки Росица Денчева и Елизара Янева (ТК „Стоянстрой“, гр.Пловдив) победиха със 7:6(5), 6:1 Беверли Ниангон и Луна Зупас. Треньор на българския отбор е Даниел Ангелов.

На финала, освен България, ще участват тимовете на Великобритания, Чехия, Словакия, Франция, Русия, Румъния и Украйна. България ще играе срещу Русия.

През лятото на 2016 г. българският отбор на момичетата до 12 г. стана европейски шампион.