Начало / Последни новини / Плевенските плувци Алекс и Дейвид Найденови  с нови успехи от турнир в Бургас

Плевенските плувци Алекс и Дейвид Найденови  с нови успехи от турнир в Бургас

За пореден път Дейвид и Алекс Найденови, състезатели на НСА, се представиха успешно и спечелиха  четири медала от силния турнир MT BURGAS SWIMMING OPEN 2019 , който се проведе от 18 до 20 октомври в Парк Арена Бургас. На 25-метровия басейн се състезаваха 550 плувци от 39 клуба.

Дейвид и Алекс спечелиха сребърен медал на 50 метра кроул, бронзов  на 100 метра кроул, бронзов на 100 метра гръб и бронзов на 200 метра гръб.

Братята Найденови, заедно с още един свой съотборник  извоюваха за отбора на НСА купата за първо място в своята възрастова група с 3831 точки /с много голяма разлика пред следващите/, вторият в класирането е с 1833 точки, а третия – с 1804 точки !

Това е поредният голям успех на близнаците Найденови, които са ученици в   МГ „Гео Милев”  – Плевен.