Начало / Последни новини / Плевенска двойка се класира на 5-о място на Държавното първенство за смесени двойки по бридж

На 5-о място се класира плевенската двойка Любляна и Слави Алексиеви на провелото се на 1 и 2 август във Велико Търново Държавно първенство за смесени двойки по бридж. В него участваха 30 двойки, които изиграха общо 81 дона в 3 сесии. Плевенчаните играха равномерно през през целия турнир, като след първата сесия бяха на четвърто място с 56 %, а във втората постигнаха 57% и се изкачиха до второ място във временното класиране. В третата сесия плевенската двойка продължи силната си игра и постигна в 54%. Така с почти 56% тя се класира на 5-о място в крайното класиране. Това е най-малкото, което заслужаваха плевенчани, тъй като те през цялото време играеха за първото място. Спецификата на играта на двойки обаче кара много от тях да играят рисковано в последните кръгове, когато се получават и повече изненадващи резултати, които косвено влияят и върху резултатите на останалите двойки. Нашите нямаха шанс при тези размествания и затова класирането, макар и добро, не отговаря на класата, която те показаха. Шампиони станаха Валя Николова и Пламен Христов (Варна) с 58%.