Начало / Последни новини / Пистата в Долна Митрополия приема днес най-бързите европейски мотоциклетисти

Пистата в Долна Митрополия приема днес най-бързите европейски мотоциклетисти

Днес пистата край Долна Митрополия ще стане отново арена на заключителните борби в Източноевропейския шампионат при най-бързите пилоти, както и на определящите титлите стартове в европейския шампионат по СуперМото, пише www.plevensport.eu. Тренировките за време за финала започнаха по традиция още в съботния ден, а шампионските стартове започват днес от 10.30 часа на летищния комплекс край Плевен.

В клас SM Junior общо 20 пилоти в кубатурите 65сс и 85сс са взели участие в трите досега проведени състезания. Интересна е ситуацията с лидерската позиция, заемана от турския състезател Дениз Ончу (КТМ, 141 т.), който има същия брой точки като своя брат близнак Чан Ончу (КТМ, 141 т).  При големите им събратя от клас S3 (250сс), Хакан Халми (КТМ, 150 т.) ще опита да спечели европейската титла с 4 от 4 победи. В момента севлиевецът оглавява класирането както в европейския S3 шампионат, така и в класирането при мъжете на националния шампионат по мотокрос в клас МХ2. За източноевропейския шампионат в клас OPEN Александър Георгиев (КТМ, 150 т.) сериозно е окупирал първото място в класирането, следван от Янко Ташев (Хонда, 122 т.).