Начало / Последни новини / Пет медала и шампионска титла за юношите на „Спартак Плевен XXI“  от Държавните отборни първенства

Отборите на СКШ „Спартак Плевен XXI“ – девойки  до 14 г. и юноши до 18 г., бяха сред фаворитите  в Държавните отборни първенства по класически шах, ускорен шах и блиц за юноши и девойки, които се проведоха от 31 октомври до 4 ноември в Кранево. В тях се включиха 140 състезателя от 34 отбора от цялата страна.

При при девойките до 14 години първенството премина при изключителна борба във всички дисиплини между съставите на СКШ“Спартак Плевен XXI“  и СКШ“Михаил Тал“ (Червен бряг). Двата отбора не допуснаха загуба на точки от останалите си противници и в преките двубои помежду си разпределиха златните и сребърните медали.Така отборът на СКШ „Спартак Плевен XXI“ в състав вицешампионката на ЕС Ева Русева,Катрин Нинова и Радост Радкова спечели сребърните медали на класическия шах, стана втори и на ускорения шах,с равен брой точки с първия, и спечели шампионската титла на блиц.

При юношите до 18 години конкуренцията бе по-голяма, десетте отбора  бяха относително равностойни.Отборите бяха съставени от 4 състезатели и една резерва. Отборът на „Спартак Плевен ХХІ” е в състав Владимир Върбанов, Мория Грийн, Румен Кънчев, Момчил Банев и Кристиан Георгиев. В трите дисциплини отборът изигра 18 срещи и постигна 10 победи, 3 равни мача и 5 загуби. Така плевенчани станаха четвърти в класическия шах, втори – в ускорения, и трети в блица.

Това е пореден успех на СКШ „Спартак Плевен XXI“. Възпитаниците на треньора мс Михаил Гигов спечелиха един златен, три сребърни и един бронзов медал.

С успеха на ветеранските отбори, които спечелиха   сребърен и бронзов медал от Държавното първенство, и с успешно проведения турнир за „Купа Плевен“ плевенският клуб утвърди град Плевен като шахматен център.

Ръководството на СКШ“Спартак Плевен XXI“ благодари на Община Плевен за  осигурените средства през годината, както и на ръководствот на МГ“Гео Милев“,където учат всички плевенските състезатели, за оказаното съдействие по време на тренировъчната подготовка през годината.