Начало / Последни новини / Пет медала за щафетите на Север /Плевен/ от ДП по Коло ориентиране

Пет медала за щафетите на Север /Плевен/ от ДП по Коло ориентиране

Шампионска титла, по два сребърни и бронзови медала спечелиха състезателите на плевенския клуб Север от държавното първенство по Коло ориентиране – щафета.

Най-големия успех за тима донесе щафетата при мъжете до 40 години. Плевенският тим в състав: Даниел Симеонов, Милен Гургуров и Данчо

Борисов завоюва титла. Първият стартира отлично и не позволи на Велизар Замфиров от Незабравка 2004 /Вършец/ да го достигне. На втори пост обаче Гургуров сдаде лидерската позиция на съперника си Ивайло Данов. В заключителната част Борисов успя да навакса и финишира първи.

Силно участие за плевенския състав в женския елит до 21 г. Той стана вицешампион. Началото не толкова добро. Първият пост Стилияна Димитрова завърши на четвърта позиция. После Цветелина Митева преодоля един от конкурентите си и вкара Север в призовата тройка преди заключителната част. В нея Грета Борисова разби конкуренцията и пресече първа финала. Така плевенската щафета изостана само на 6,18 минути от шампионките от Узана /Габрово/.

Мъжете до 20 г. от Плевен също са вицешампиони. Стартът на Кирил Йонов бе с трето време. След това обаче Петър Иванов-младши изпревари варненеца Георги Делев, а третия ни пост Антоан Йонов затвърди второто място. Недостижима на върха бе щафетата на Вежен /Тетевен/.

При 14-годишните, плевенчани се окичиха с бронзов медал. Никола

Иванов завърши шести на първи пост. Отличното представяне на Цветелин Велков изкачи Север до втората позиция. Захари

Маринов пък приключи трети.

Бронз за щафетата от Плевен и при 18-годишните. Мартин Симеонов и Лиляна Маринова се движиха на пето място, но накрая Здравко Христов бе перфектен и донесе третата позиция на тима си.

В мъжкия елит до 21 години Север участва с три състава. Първият – Александър Димитров, Мартин Василев и Илдар Михнев се класира 6-и. Вторият – Милен Симеонов, Пламен Райков и Петър Вутов е 11-и. Третият – Мартин Минков, Ралица Василева и Валентин Петров стана 15-и.