Начало / Последни новини / Пет медала за боксьорките на БК Червен бряг

Пет медала за боксьорките на БК Червен бряг

Три сребърни и два бронзови медала за БК Червен бряг в Ботевград. Там се проведе втория кръг на държавното лично-отборно първенство по бокс за девойки и жени. Шест състезателки от БК Червен бряг представиха Плевенска област. Адриана Цветанова спечели сребърен медал в категорията до 81 кг при жените. На финала тя отстъпи на Василена Рангелова. При девойките Благовеста Георгиева /51 кг/ надигра последователно Ева Борисова и Ния Йонкова. Оспорваният финал обаче загуби от Жана Огнянова.

В същата възраст сребро и за Тала Хабас /60 кг/. Тя не успя на финала срещу Цветелина Петрова.

Другите две девойки на БК Червен бряг – Мая Наумова и Полина Колева се окичиха с бронзови медали при най-тежките +81 кг.

Общо 69 състезателки /47 девойки и 22 жени/ в 18 категории /10 за девойки и 8 за жени/ се качиха на ринга в Ботевград.