Начало / Последни новини / Партизан удари Севлиево

Партизан удари Севлиево

Партизан победи в Червен бряг едноименния тим на град Севлиево с 4:2. Двубоят е от 11-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. През целия мач домакините бяха по-добрия тим и създадоха повече голови положения. Минути и 48 секунди след началния съдийски сигнал Милен Тонев прехвърли на левия фланг, където Калоян Тодоров напредна и подаде успордно на голлинията, а Ангел Русев откри резултата пред погледа на Димитър Пантев. Отговорът на гостите не закъсня и Георги Павлов стреля отблизо, но Николай Христов спаси. Само след 2 минути обаче разредената червенобрежка защита допусна суматоха, от която се възползва Алекс Георгиев и направи 1:1. В 13-ата минута Слави Паскалев върна с глава към Николай Христов, но той не успя да хване топката и Альоша Илиев се възползва за 1:2. Калоян Тодоров възстанови равенството след точно изпълнение на дузпа, отсъдена за игра с ръка на Самба в 21-ата минута. До почивката Пантев спаси удари на Иво Иванов и Русев, а шут на Румен Миков насочи топката на на сантиметри над гредата на севлиевци. Партизан започна устремно втората част. Усилията бяха възнаградени в 65-ата минута, когато Александър Асенов подаде пред наказателното поле на Иво Иванов и бившия капитан на плевенския Спартак с прецизен шут вкара третото попадение. В 88-ата минута Милен Тонев фиксира окончателното 4:2. Анатоли Тонов и още един човек от скамейката на Севлиево бяха отстранени с червени картони.

Стартов състав на Партизан – 21. Николай Христов, 16. Галин Великов /капитан/, 7. Калоян Тодоров, 4. Ивелин Аладжов, 3. Слави Паскалев, 13. Митко Милчев, 18. Иво Иванов, 11. Любомир Иванов, 15. Ангел Русев, 66. Милен Тонев, 10. Румен Миков.