Начало / Последни новини / Партизан удари Дреновец за купата на АФЛ

Партизан удари Дреновец за купата на АФЛ

Партизан /Червен бряг/ ще играе в турнира за купата на Аматьорската футболна лига и през следващата година. Това стана факт в Мездра след 6:4 над Дреновец от едноименното видинско село. Селекцията на играещия треньор Любомир Иванов доминираше през първото полувреме. В 20-ата минута Калоян Тодоров центрира и Слави Паскалев реализира с глава извеждайки напред Партизан. Гостите макар и действащи плахо успяха да заличат пасива с попадение на Александър Кирилов след пас на Борислав Борисов. След почивката стана още по-интересно. Опасностите се редуваха и пред двете врати. За Дреновец отлични възможности пропиляха Кирилов, Борисов и Георги Илиев, а пред отсрещната врата с гола се разминаха Иво Иванов и Милен Тонев. В 70-ата минута капитанът на Партизан – Галин Великов извърши нарушение и получи втори жълт и червен картон. До края обаче резултата остана непроменен. При дузпите играчите от Червен бряг – Калоян Тодоров, Иво Иванов, Милен Тонев, Христо Димов и Александър Асенов бяха перфектни. За Дреновец точни бяха Александър Кирилов, Георги Илиев и Борислав Борисов. Капитанът Ивайло Иванов пропусна, а от последната дузпа нямаше нужда, защото победителят вече беше известен.