Начало / Последни новини / Партизан с нова издънка

Партизан с нова издънка

Без победител – 1:1 завърши съседското дерби в Червен бряг между Партизан и Ботев /Луковит/. Двубоят е от 14-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. И двата отбора имат основание да съжаляват за изпуснатата победа. През първото полувреме гостите бяха по-добри. Създадоха няколко опасности пред вратата на съперника, но не вкараха. Веднъж и гредата помогна на домакините.

През второто полувреме стана двуостра битка с атаки към двете врати. Само за няколко минути тарана на червенобрежкия тим Десислав Русев пропусна две отлични възможности да открие резултата. В 75-ата минута Веселин Шекеров даде аванс на луковитския състав засичайки с глава центрираната топка. Последва тотален натиск на Партизан и скоро равенството бе възстановено от Петър Гунчев. В оставащото време съотборниците му бяха близо до победен гол. Малко преди края Леон Илиев шутира, Русев игра с глава и топката спря в мрежата, но незнайно защо рефера отмени попадението. След това пък отсъди спорна дузпа за Партизан, но Галин Великов стреля в гредата.