Начало / Последни новини / Партизан разби Ювентус

Партизан разби Ювентус

Партизан (Червен бряг) разгроми гостуващия му Ювентус (Малчика) с 6:0 в поредното дерби на Плевенска област. Двубоят е от четвъртия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Домакините можеха да бият и с двуцифрен резултат. Вратарят на Юве – Васил Тодоров спаси поне четири гола. Тон за голеадата даде бившия играч на плевенския Спартак – Иво Иванов с попадение от дузпа в 10-ата минута, отсъдена за нарушение срещу Милен Тонев. След още 6 минути той се разписа за втори път. Секунди преди почивката Ангел Русев бе изведен срещу вратаря и направи резултата класически. Малко след подновяването на мача Тонев вкара четвъртия гол. В средата на втората част Иво Иванов оформи своя хеттрик за 5:0. Секунди преди последния съдийски сигнал се разписа и Христо Димов. Гостите имаха две ситуации от статични положения през първото полувреме, но червенобрежкия страж Николай Христов се справи.