Начало / Последни новини / Партизан взе дербито на Плевенска област

Партизан взе дербито на Плевенска област

Партизан победи с 1:0 в Червен бряг гостуващият му Вихър (Славяново) в среща от 16-ия кръг на Северозападната В група. Единственото попадение в мача реализира Слави Паскалев. В 57-ата минута той засече с глава центриране на Славей Байрактаров за 1:0.
Не стана качествен двубой. Преобладаваха единоборствата за сметка на футболните достойнства.
През първото полувреме домакините на два пъти отправиха опасни удари. Веднъж вратарят на гостите Николай Христов спаси шут на Цветан Петров. След това Байрактаров стреля към мрежата, но бранител на Вихър с тяло препречи пътя на топката.
След почивката домакините натиснаха и усилията им се увенчаха с гол. После Радосвет Чанов отново изпробва рефлекса на Христов. В края на мача славяновският тим можеше да спечели поне точка, но измъкналият се по диагонала Иван Иванов не успя да изравни.

Снимка: архив