Начало / Последни новини / Очакван успех за Радослав Панталеев, пет медала за боксьорите от Плевенско

Очакван успех за Радослав Панталеев, пет медала за боксьорите от Плевенско

Плевенчанинът Радослав Панталеев спечели поредния си златен медал. Стори го в Благоевград, където се проведе държавното лично-отборно първенство по бокс за мъже. Секунди се оказаха достатъчни на юношата от плевенския Спартак и настоящ състезател на ЦСКА за победата в категорията до 91 кг. Само Тони Гергов от БК Червен бряг се усмили да излезе на ринга срещу бронзовия медалист от световното първенство в Русия, но не издържа дори и рунд. Следващите двама противници на Панталеев отказаха да се боксират.

Три сребърни и два бронзови медала взеха състезателите от Плевенска област на ринга в Благоевград.

Валентин Иванов от плевенския Мизия 80 спечели два пъти, но отстъпи на финала в категорията до 56 кг. Със същите показатели до сребърния медал достигнаха спартаковеца Иван Мечков /+91 кг/ и червенобрежкия национал Рами Киуан /75А кг/.

Трето място за боксьорът на Мизия 80 – Александър Георгиев /+91 кг/ и Васил Стефанов /91 кг/ от Червен бряг.

Общо 104 боксьори в 11 категории се качиха на ринга в Благоевград.

Снимка: bgboxing.org