Начало / Последни новини / Очаквана победа за Левски

Очаквана победа за Левски

Едноименният отбор на град Левски победи Янтра (Габрово) с 2:1. Двубоят бе от 13-ия кръг на Северозападна Трета аматьорска футболна лига. Домакините доминираха през целия мач, но пропуснаха да премахнат интригата доста преди края му. Още в началните секунди Цветан Петров стреля опасно от фаул, но габровски страж с мъка спаси. Още два пъти с глава пропусна Ивайло Иванов. Гостите имаха само един шанс в 30-ата минута, но не уцелиха вратата. След почивката левскарите усилиха натиска. В 57-ата минута обаче Кожухаров от Янтра стреля в гредата. Десетина минути по-късно Петров от фаул не остави шансове на габровския вратар – 1:0. 13 минути по-късно Петров подаде на Евгени Систов и той от воле покачи на 2:0. След това Любомир Тодоров пропусна да направи резултата категоричен. Накрая грешка на вратаря Димитър Височков позволи на Християн Кожухаров да реализира почетно попадение за гостите.