Начало / Последни новини / Вихър изпусна Академик в Свищов

Вихър изпусна Академик в Свищов

Вихър (Славяново) взе само точка – 2:2 при гостуването си на Академик (Свищов). Двубоят бе от 13-ия кръг на Северозападна Трета аматьорска футболна лига. За изпуснатата победа са си виновни само гостите. Те си вкараха автогол, а накрая пропиляха и дузпа. Още от самото началото взеха инициативата и до 10-ата минута пропуснаха да вкарат чрез Преслав Антонов, Траян Димитров и два пъти Леон Илиев. След като не успяха домакините го сториха с попадение на Пламен Илиев. Десетина минути по-късно Иван Иванов изравни. В 33-ата минута обаче Теодор Михайлов и Светослав Кръстев не се разбраха и последния насочи топката в мрежата на своя тим. След почивката играта се пренесе изцяло в половината на „студентите“. Сгъстената защита обаче трудно бе преодолявана от гостите. Това все пак се случи успешно в 76-ата минута, когато Иван Филипов изравни. Накрая пробив на Иван Иванов бе спрян с игра с ръка, но Йоан Петков пропусна дузпата.