Начало / Последни новини / Очаквана загуба на Гигант в Белене

Очаквана загуба на Гигант в Белене

Поражение с 0:2 претърпя на обновеният си стадион в Белене местният Гигант от едноименния тим на Севлиево. Двубоят бе от 16-ия кръг на Северозападната В аматьорска футболна група.
С оглед на ситуацията в крайдунавският тим /9 напуснали футболисти/ загубата бе очаквана. Домакините излязаха с повечето юноши. Въпреки това битката бе равностойна. През първото полувреме един от опитните – Калоян Ченков дори можеше да вкара. Сериозно подсиленият състав на гостите обаче имаше четири сторпроцентови голови възможности.
Съотношението се запази и през втората част, като топката се разиграваше предимно в централната част на терена. В 70-ата минута обаче настана разбъркване в наказателното поле на беленчани при което  Бонов си вкара автогол. Съотборниците моментално се вдигнаха на щурм за изравнително попадение. Така оголиха тила си, от което се възползва Павлин Иванов и в 86 минута постави точка на спора – 0:2.