Начало / Последни новини / Левски на косъм от победа в Ерден

Левски на косъм от победа в Ерден

Без голове – 0:0 завърши в монтанското село Ерден футболната среща между местния Кариана и Левски от едноименния град. Двубоят бе от 16-ия кръг на Северозападната В аматьорска група.
Селекцията на бившият капитан на Спартак /Плевен/ – Петър Ванков, бе на косъм да измъкне победата срещу прехваленият и финансово силен тим на домакините. Левскарите заложиха на по-дефанзивна тактика, но при всяка възможност контраатакуваха скоростно и опасно. Така през първата част Венцислав Миленов и капитанът Ивайло Иванов се разминаха за малко с попадение. След почивката от изгодна позиция пропусна Антонио Иванджиков. Домакините повече владееха топката, но само два пъти изградиха добри атаки. Немощта им ги изнерви през второто полувреме, но гостите пропуснаха да се възползват.